Archiv nejdůležitějších zpráv za rok 2005:

prosinec

14. ROČNÍK VÁNOČNÍHO TURNAJE 2.1. 2006

Všem sportovcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně dalších úspěchů i v roce 2006.

OÚ Lánov

  ... celý článek

Nabídka internetu 13.11. 2005

PočítačMá-li někdo zájem o vystavení daňového dokladu na internet po KR, nechť zašle nacionále (IČO, DIČ, faturační adresu) na admin@lanov.cz.

Děkujeme ....Venkovské infocentrum - výhodný výprodej 16.11. 2005

Infocentrum v Lánově upozorňuje na VÝHODNÝ PRODEJ:

TRADIČNÍ KRKONOŠSKÉ MEDOVINY

KALENDÁŘŮ NA ROK 2006 S TÉMATIKOU KRKONOŠ

A DALŠÍCH SUVENÝRŮ Z LÁNOVA A KRKONOŠ

listopad

Velkoobjemový odpad 21.11. 2005

popelniceObecní úřad uskutečňuje sběr velkoobjemového odpadu. Sběr bude stejně jako sběr nebezpečného odpadu organizovaný. Uskuteční se na vyhrazených místech v určenou dobu. Více v celém článku ....

OÚ Lánov

  ... celý článek

Nevyžádaná pošta 12.10. 2005

Upozorňujeme, že se množí případy nevyžádané pošty, která je odesílána z Lánovské sítě. Vyzývám proto všechny, kteří mají podezření na napadení virem či spamem, ať kontaktují správce sítě p. Jákla na 499 432 220 nebo na admin@lanov.cz.

V případě způsobení škod či nákladů je možné uživateli tyto náklady dát k uhrazení.

Prosím o používání antivirového programu popř. antispamu a důkladnou kontrolu došlé pošty.

Maily mají obsah, který se týká nabídek hodinek Rolex. Pokud někdo obdržel tento typ mailu, prosím o kontaktování p. Jákla, viz výše.


Lánovská knihovna 11.10. 2005

Obecní knihovna Lánov, která je umístěna v prostorách infocentra, od letošního roku úzce spolupracuje s Městskou knihovnou v Trutnově. Výsledkem je řada krásných nových knih, které nám trutnovská knihovna laskavě zapůjčuje a obměňuje. Kromě nových titulů, naleznete v naší knihovně díla nejznámějších českých i světových autorů, detektivky, červenou knihovnu i odbornou literaturu.
Knihovna je určena i dětem a mládeži, jejichž knihy jsou barevně označeny podle optimálního věku čtenáře. Zájemci si zde mohou přečíst Krkonošské noviny, které se odebírají každý den, stejně jako aktuální čísla nejčtenějších časopisů.
Roční půjčovné je opravdu jen symbolické a činí 30 Kč pro dospělé a 15 Kč pro děti. Knihovnu můžete navštívit kdykoliv v době v fungování lánovského infocentra, to znamená každý všední den od 8.00 do 11.30 a od 12.00 do 16.00 hod.

Kateřina Kalenská

září

Jednání zastupitelstva obce Lánov 15. 9. 2005

Znak obcePozvánka na veřejné jednání zastupitelstva ......

  ... celý článek

srpen

Školní jídelna informuje 17.8. 2005

Školní jídelna informuje:

obědy na září se platí ve školní jídelně

  od 22.8. do 25.8.2005
  od 8:00 do 11:00 hod.

Ordinace dětského lékaře 8.8. 2005

Kříž

Dětské středisko Lánov:
 
15.8. 2005 ordinace 8 - 10 hod.
16.8. 2005 a 17.8. 2005 dovolená
18.8. 2005 ordinace 8 - 12 hod.
19.8. 2005 ordinace 8 - 10 hod.

 


Ordinace zubního lékaře 1.8. 2005

KřížOd 2.8. 2005 do 15.8. 2005 má zubní lékař dovolenou.


Pozdrav z Francie 24.7. 2005

Pozdrav z Francie

Po deštivém sobotním dni se v neděli 24.července pralo účastníkům 42. Europeade ve francouzském Quimper počasí. Všechny 4 české soubory - Špindleráček / Špindlerův Mlýn/,Krkonošský Horal / Vrchlabí/,Brněnský Valašek /Brno/,Vonička / Havířov/ se dopoledne zúčastnili s více jak 5000 tanečníky a muzikanty průvodu městem. V podvečer společně vystoupily v závěrečném programu na sportovním stadionu.České soubory byly v programu zařazeny po slavnostním projevu prezidenta Europeade Bruno Peeterse z Belgie.

Jana Tauchmanová


Školní akademie 11.7. 2005

Školní akademie

Týden před koncem školního roku jsme v zrekonstruovaném sále v Horním Lánově uspořádali pro rodiče a veřejnost sérii vystoupení žáků naší školy a dětí z mateřských škol. Nevím, zda si diváci dostatečně všimli krásné výzdoby, za kterou děkuji svým kolegyním. Některé výtvory našich malých lánovských umělců stály za podívání. Děkuji všem účinkujícím i vyučujícím za přípravu a nácvik jednotlivých čísel. Ač se to možná nezdá, nácviku jednotlivých čísel věnovali mnoho času.
Vyvrcholením programu jistě bylo přivítání nových žáků prvňáčků, těch, kteří po prázdninách zasednou do lavic první třídy. Zároveň jsme se rozloučili s těmi, kteří nás po devět let oblažovali svou přítomností ve škole. Jejich jména najdete na stránce občasníku.

Doufám, že se divákům naše vystoupení líbilo. Na dobrovolném vstupném jsme vybrali téměř dva a půl tisíce korun. Využijeme je na podporu naší adoptované africké dívenky v příštím školním roce.

Martin Bartoš, ředitel ZŠ Lánov

červenec


Kabelová televize 24.6. 2005

Upozorňujeme uživatele kabelové televize, že byli do nabídky přidány další dva programy. ČT 24 (S26) a Markíza (S25).

Dále také upozorňujeme diváky, že při používání starých typů televizoru mohou mít tito uživatelé problémy s naladěním a kvalitou obrazu. V těchto případech prosím kontaktujte televizního technika.

Děkujeme, přejeme příjemný prožitek u nových programů.

Jákl, OÚ Lánov


Ordinace praktického lékaře 14.6. 2005

KřížVe dnech 2.7. - 11. 7. 2005 MUDr. Olga Bártíková NEORDINUJE - z důvodu dovolené.


Oslavy 650 let 1.4. 2005

Oslavy 650 let

Ku příležitosti oslav výročí 650 let od první zmínky o obci Lánov z doby vlády Karla IV. vznikla i nová „výroční turistická známka“. Na známce je vyobrazen znak Lánova a dva důležité letopočty, které toto výročí vymezují. Od května bude k dispozici všem zájemcům ke koupi v infocentru na křižovatce.

červen

Oslavy 650 let 7.6. 2005

Ohlédnutí za výstupem na Sněžku

4. června se uskutečnil první pochod na Sněžku a zpět od lánovského infocentra, který patřil do programu oslav výročí 650 let obce Lánov od její první zmínky z doby Karla IV. Počasí ale bohužel účastníkům pochodu ani trochu nepřálo. Hned po ránu se zatáhlo a krom malých pauz pršelo vydatně celý den.
I přes takto nepříznivé podmínky se na pochod vydalo hned šestnáct odvážlivců. Odhodlání zdolat nejvyšší horu Česka mělo při startovní prezentaci deset lidí, ostatní se rozhodli pro kratší variantu výstupu - na Tetřeví boudy, kde si měli možnost cestou zpět prohlédnout Vodní zámeček na Rejdišti. Svůj cíl splnilo osm účastníků, z nichž jich šest došlo až na Sněžku.
Kromě Lánovských, kterých však bylo spíše poskromnu, se pochodu zúčastnili i obyvatelé Vrchlabí či Dvora Králové nad Labem. Silné zastoupení bylo i ze Slovenska. Na túru po Krkonoších se vydalo hned pět Slováků, kteří do Čech přijeli za prací.
V cíli na fotbalovém hřišti byli všichni zúčastnění po zásluze odměněni a odnesli si i originální lánovské tričko s motivem výročí obce.

Dík patří všem, kteří nám celou akci pomohli připravit a organizačně zabezpečit.
Za rok bychom rádi akci zopakovali a doufáme, že nám vládce hor bude s počasím více nakloněn a účast bude hojnější. Přijměte tedy již nyní pozvánku na druhý ročník Výstupu Lánovských na Sněžku přes tři vrcholy.


Krkonošské cyklobusy 20.5. 2005

Krkonošské cyklobusy opět vyjíždí

4. června vyjedou opět krkonošské cyklobusy, aby zpříjemnily všem cyklistům cestování po Krkonoších. Jejich cílem je především přiblížení turistů s koly, ale i bez nich, ke vzdálenějším nebo vyšším místům Krkonoš, odkud poté mohou pohodlně sjet zpět do podhůří.
Příjemnou letošní novinkou je především změna jízdního řádu. O prázdninách budou cyklobusy v provozu každý den, mimo ně pak v sobotu a v neděli. Navíc se jejich trasa prodlouží o další zajímavá místa.
Stejně jako v loňském roce bude jednou ze zastávek lánovská křižovatka, kde budou vyvěšeny i jízdní řády. Nově pak bude "Krkobus" pokračovat dále i do Hostinného. Zajímavostí, na kterou je nutno upozornit, je možnost přestupu v Jilemnici na cyklobus Českého ráje. Bližší informace k jízdním řádům získáte na všech infocentrech, autobusových zastávkách či internetových stránkách www.krkonose-smo.cz.

Kateřina Kalenská


Otevření hřiště 14.6. 2005

Otevření hřiště v Dolním Lánově

V sobotu 18.6. 2005 bude v areálu dětského domova Dolní Lánov slavnostně otevřeno nové hřiště na volejbal, plážovou kopanou nebo přehazovanou. Pomyslnou pásku přestřihne v 8:00 hodin Ing. Zdeněk Kraus, člen Rady Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.
Hřiště bylo postaveno z grantových prostředků přidělených zastupitelstvem Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a za pomoci sponzorů. Grant byl vytvořen se záměrem vyplnit volný čas dětí z dětského domova a všech zájemců z okolí.
Po slavnostním otevření si zájemci budou moci hřiště vyzkoušet na vlastní kůži při turnaji v beach volejbale, který proběhne pod záštitou Rady Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Hřiště je kdykoliv v odpoledních hodinách, o víkendech a prázdninách přístupné veřejnosti.

Sportem vyplněný čas je zdravější než vysedávání v hospodě nebo u televize. ...


Oslavy 650 let 14.6. 2005

Koncert TRIO PIACENTE

Akce konaná v rámci oslav výročí 650 let od první zmínky o obci Lánov.
Trio se zabívá zejména interpretací převážně barokní hudby.
Koncert se pořádá v neděli 19. června 2005 od 14:00 hod v kostele sv. Jakuba v Dolním Lánově.

Hrají:
Kamila Černá - housle; Adamová Iva - příčná flétna; Hanuš Radek - cemballo.


Oslavy 650 let 25.5.2005

Mezinárodní den dětí

Tělovýchovná jednota Lánov pořádá v rámci oslav výročí 650 let do první zmínky o obci Lánov n hřišti "Mezinárodní den dětí".
Dne: 10.6. 2005 od 15:00 hod.
Program: zahájení, sportovní soutěže - vybíjená, přetahovaná s lanem, hod na cíl, střelba ze vzduchovky, technické prvky s míčem, stolní tenis, závody v pytlích, slalom mezi brankami.
Od 17:00 hod.: BĚH TERRYHO FOXE, start a cíl rovněž na hřišti.

Všechny děti, rodiče a další zájemce srdečně zveme .....

květen


Oslavy 650 let - Výstup Lánovských na Sněžku 1.5.2005

Oslavy 650 let

Ku příležitosti oslav výročí 650 let od první zmínky o obci Lánov z doby vlády Karla IV. se koná výstup Lánovských občanů a nejen jich na Sněžku (1602 m.n.m.). Více o akci zde ....


Oslavy 650 let 12.5.2005

"Sportovní hrátky lánovského kováře"

Sobota 21. května od 9.30 hodin, pořádají u příležitosti oslav 650.výročí od 1. písemné zmínky o Lánově "Sportovní hrátky lánovského kováře".

9,00 hodin Projížďka Černých jezdců a Krkonošských přátel jedné stopy s vlajkami po obci
9,30 hodin Zahájení v Eurocampu
od 9.45 "Sportovní hrátky lánovského kováře"
-netradiční dvojboj čtyřčlenných družstev ( kumobal , bowling)
-ukázky adrenalinových sportů,které si můžete vyzkoušet
-přehlídka strojů Černých jezdců a Krkonošských přátel jedné stopy

duben

Oslavy 650 let 30.3.2005

Oslavy 650 let

V letošním roce slaví obec Lánov významné výročí, a to 650 let od její první písemné zmínky z doby vlády Karla IV. U této příležitosti je na období od května do října přichystána řada kulturních a sportovních akcí pro veřejnost, kterými bychom si rádi tak významné jubileum připomněli. Do programu oslav se zapojí všechny spolky i škola, ale vítáme samozřejmě iniciativu a zájem každého. Program akcí bude uveden na plakátech, internetu a na kabelové televizi, kde v rámci oslav poběží i malý cyklus o zajímavostech z historie a současnosti obce.


Čítárna 30.3.2005

Čítárna v infocentru

V měsíci dubnu začne v prostorách knihovny v infocentru fungovat i čítárna, kde se návštěvník bude moci posadit a přečíst si denní tisk, nějaký časopis nebo knihu. Čítárna bude otevřena každý všední den od 9 do 16,30 hodin. Podle přání a poptávky návštěvníků přizpůsobíme postupně i nabídku tiskovin.


Infocentrum - výzva 1.2.2005

Venkovské infocentrum mikroregionu vyzývá:

Ráda bych tímto vyzvala všechny organizátory kulturních či sportovních aktivit v Lánově, zda by mi mohli předběžně nahlásit jednotlivé akce, které plánují v tomto roce. Z těchto informací vznikne jakýsi kalendář akcí na celý rok, který bude přístupný veřejnosti.
Předem děkuji za Vaši ochotu a čas.

Kalenská Kateřina
VENKOVSKÉ INFOCENTRUM MIKROREGIONU
Prostřední Lánov čp. 39, 543 41 Lánov
tel.: 499 432 083
E-mail: infocentrum@lanov.czKnihovna v infocentru 8.2.2005

Knihovna v infocentru

Obecní knihovna bude od února otevřena každý všední den v časech fungování infocentra. Knihy Vám v této době ochotně zapůjčí slečna Kalenská. Všechny čtenáře srdečně zveme.

Kalenská Kateřina
VENKOVSKÉ INFOCENTRUM MIKROREGIONU
Prostřední Lánov čp. 39, 543 41 Lánov
tel.: 499 432 083
E-mail: infocentrum@lanov.czRádio Kulíšek 29.3.2005

Vysílání rádia Kulíšek

Na konci března začalo opět vysílat Rádio Kulíšek. Premiérový živý vstup vysílaný z prostor lánovského infocentra jste mohli zaznamenat v pátek 25. března od 18 do 19 hodin na kabelové televizi. Vysílání bylo vskutku vydařené a dětští moderátoři se při něm dobře bavili – doufáme, že stejně jako posluchači. Pravidelné dětské vysílání můžete poslouchat každé úterý a pátek ve stejnou dobu na programu lánovské kabelové televize nebo na serveru ABradia: vysílání rádia na internetu zde ...
v jakoukoliv denní dobu.
Více informací se dozvíte na internetových stránkách http://kulisek.abradio.cz


Změna vývozu popelnic 6.4. 2005

popelniceVývoz popelnic bude probíhat od 1. 4. 2004 každý sudý týden v měsíci.

Od křižovatky v Prostředním Lánově po TIBU - úterý

Od TIBY do Dolního Dvora - středa

TS Vrchlabí

únor

Výměna občanských průkazů 9.2.2005

Výměna občanských průkazů

Lhůty pro výměnu občanských průkazů bez strojově čitelných údajů (Nařízení vlády č. 612/2004 Sb.)

Státní občané České republiky jsou povinni provést výměnu občanských průkazů bez strojově čitelných údajů vydaných:

1) do 31.12. 1994, za občanský průkaz se strojově čitelnými údaji, nejpozději do 31.12. 2005. Žádost o vydání občanského průkazu je třeba podat nejpozději do 30.11. 2005.

2) do 31.12. 1996, za občanský průkaz se strojově čitelnými údaji nejpozději do 31.12. 2006. Žádost o vydání občanského průkazu je třeba podat nejpozději do 30.11. 2006.

3) do 31.12. 1998, za občanský průkaz se strojově čitelnými údaji nejpozději do 31.12. 2007. žádost je třeba podat nejpozději do 30.11.2007.

4) do 31.12. 2003, za občanský průkaz se strojově čitelnými údaji nejpozději do 31.12. 2008. Žádost o vydání občanského průkazu občan předloží nejpozději do 30.11 2008.


Za OÚ, Eva Hanušová.Další služby Infocentra Lánov 18.1.2005

Venkovské infocentrum mikroregionu informuje:

- Obec Lánov získala svou Turistickou známku s číslem 679, na které je vyobrazena obec z ptačí perspektivy, nad kterou se vznáší letadlo místního letiště. Turistické známky slouží jako suvenýr a potvrzení o návštěvě turisticky atraktivního místa. Zároveň se s nimi hraje sběratelská hra. Známku lze koupit vždy jen v jednom prodejním místě, které je oficiálně zaevidováno. V případě lánovské známky je tímto místem Venkovské infocentrum mikroregionu.

- Ráda bych upozornila všechny příznivce „surfování po internetu“, že mohou opět využít zvýhodněných cen internetu každé pondělí a čtvrtek, kdy za hodinu zaplatí pouze 10 Kč.

- Od letošního roku je také možné si v infocentru nechat ověřovat listiny a podpisy.

Kateřina Kalenská


leden

Výluka internetu 19.1.2005

Výluka internetu

Dovolujeme si Vám oznámit, že dne 24.1.2005 nastane dočasný výpadek Internetu z důvodu technické údržby na straně poskytovatele. Výluka je předpokládaná v brzkých odpoledních hodinách, cca 12:00 - 13:00. Neměla by přesáhnout 40 minut.

Děkujeme za pochopení, OÚ Lánov.12. Ples Dětského domova 19.1.2005

Dětský domov za pomoci sponzorů pořádá:

12. Ples


jež se uskuteční 21. ledna 2005 od 20 hodin v KD Dolní Lánov (na Děvíně).

K poslechu i tanci bude hrát skupina MaT - Vrchlabí
K předtančení byla přizvána TS Oliver
Samozřejmostí je i tombola - TUTOVKA

Vstupné pouhopouhých 60 + 20 Kč místenka


Všem sponzorům srdečně děkujeme a Vás rádi uvidíme.
Vstup pouze ve společenském.


Nabídka kominických prací 11.1.2005

Nabídka kominických prací

V současné době se v obci pohybuje kominická firma (Kominictví Zeman)
nabízející čištění a kontrolu komínových těles na tuhá i plynná paliva.

Kontakt: 483 391 118

 


Nabídka divadla pro veřejnost 13.1.2005

Zájezd do Prahy

Divadlo Na Fidlovačce 12.2.2005 uvádí hru "Malované na skle",
odpolední představení

Odjezd v 11:30 hod. od ZvŠ Dolní Lánov. Autobus staví na zastávce OSNADO.

Cena: Lánovští 360,- ostatní 450,-

Přihlášky a vstupenky - MŠ Lánov, 499 432 213

Srdečně zve OB Lánovy, více o hře......