PŘÍSTAVBA LÁNOVSKÉ TĚLOCVIČNY:

Dne 21. listopadu 2005 se konalo slavnostní zahájení přístavby tělocvičny při základní škole v Lánově poklepem na základní kámen. O sportovní zázemí usilovala obec již dlouhou řadu let a díky podpoře poslance za ČSSD pana Robina Böhmische a dotace ze státního rozpočtu dostal tento projekt reálnou podobu.

Víceúčelová hala s hřištěm pro míčové sporty, tenis a další halové sporty o rozměrech 32x19 m je doplněna sociálním zázemím, posilovnou, kabinety, klubovým zázemím a možností přípravy občerstvení. Hala bude sloužit nejen dětem, ale také všem lánovským občanům, členům spolků i obyvatelům okolních obcí, kteří budou mít zájem ji vyžívat.
Projekt tělocvičny má na starost Ateliér Zídka-Plocek-Mysík, spol.s r.o. a stavební firmy KOBLA, spol. s r.o. Pečky a firma Bořek Dvůr Králové. Celý projekt bude dokončen před zimou příštího roku, a to půjde –li vše hladce. V případě nějakého zdržení, na jaře roku 2007, to jest nejdéle za 18 měsíců. Celkové investiční náklady budou 33 mil. Kč, z toho činí projekt 1 mil. Kč a vyhotovení též 1 mil.Kč.

Slavnostním poklepem popřálo budoucí tělocvičně mnoho štěstí a úspěchů i řada významných hostů, mezi nimi již zmiňovaný poslanec Mgr. Böhmisch Robin, krajský radní JUDr. Trpák, projektant, zástupci médií a další hosté včetně pana ředitele ZŠ coby krkonošského lyžníka. Doufáme proto, že celá stavba proběhne bez větších problémů a ke spokojenosti všech.