Časopis Krakonoš

Na těchto místech naleznete časopis "Krakonoš". Časopis si můžete buď přečíst přímo v Adobe Readeru (stáhnout ho lze z této adresy) nebo stáhnout k sobě na počítač a uložit si kopii.

Časopis Krakonoš, číslo 8 9.3. 2006

Ročník I, číslo 5Červen ...

Začal červen 2006 a já mohu s jistotou říci, že náš časopis přežil první školní rok. Krakonošovy děti se mohou oprávněně pyšnit svým časopisem Krakonoš.
Ono se říká – samochvála smrdí, ale v této situaci jen může přispět k tomu, že se časopis bude vydávat i příští školní rok. Celkem jsme vám nabídli 8 čísel, na kterých jsme si dali doopravdy záležet. V tomto čísle jsme pro vás připravili pokračování příběhu Pavla Kolmana, také se můžete pobavit nad Hadí ženou a třeba se i trochu vzdělat v oblasti historie zdomácnění vašich štěkacích mazlíčků.

  ... celý časopis

Časopis Krakonoš, číslo 7 9.3. 2006

Ročník I, číslo 5Květen ...
Milí čtenáři,
je tu květen a také další číslo časopisu Krakonoš. Jaro už je v plném proudu! Květen nebo-li máj … lásky čas… Zvířátka i lidé se milují; hrdličky a holoubci si vrkají, zajíčci si bezstarostně hopkají na louce, cvrčci v trávě cvrlikají a vůbec je v přírodě velmi veselo.
Buďme rádi, že máme možnost všechnu tuto krásu zažít a stát se její součástí. V našem sedmém čísle časopisu se dozvíte, jak si udělat dobrý zdravý čaj, jak provést jarní očistu a další zajímavé i příjemné věci.

  ... celý časopis

Časopis Krakonoš, číslo 6 9.3. 2006

Ročník I, číslo 5Velikonoce ...

Je tu jaro a s ním se probouzí příroda. Na dveře už ťukají VELIKONOCE !
Chlapci chodí s pomlázkami od domu k domu a říkají všelijaké velikonoční koledy. Odnášejí si zdobená vajíčka a něco sladkého na zub. Co kraj, to jiný zvyk.
Na Moravě se o velikonoční neděli prohánějí chlapci s řehtačkami. Ovšem pondělí slaví stejně jako u nás.
Tedy co dodat.

  ... celý časopis

Časopis Krakonoš, číslo 5 9.3. 2006

Ročník I, číslo 5Zamilované jaro…

Pšššt… Slyšíte? Už přichází… z velké dálky,
potichoučku, nepozorovaně, dlouho
očekávané, vždy jiné, pozoruhodné, ptačími
námluvami doprovázené
J - A - R - O !

  ... celý časopis

Časopis Krakonoš, číslo 4 9.3. 2006

Ročník I, číslo 4Milí čtenáři,

oslovujeme vás již po čtvrté s hromadou zábavy, příběhů a kritiky. Těšíte se na pokračování příběhů ze života? Tentokrát jsme si pro vás připravili dosti
pikantní záležitost. Také jsme založili novou rubriku - Psí příběhy, kde najdete rovnou dvě historky o našich mazlíčcích.
Pamatujete si na článek z minulého čísla, ve kterém jsme se snažili poukázat na nedostatky v naší obci? Konkrétně o odpadcích u rybníka, musím bohužel říci,
že se nic nezlepšilo, ba dokonce zhoršilo. Ještě než napadl nový sníh, stihli jsme se znovu zhrozit nad
tím, čeho se jsou někteří lidé schopni opakovaně dopustit. Přece nikdo nechceme, aby se z Lánova stalo
jedno velké smetiště. Proto vás prosíme o pomoc!

Děkujeme vám za vaši čtenářskou přízeň.
Pěknou zábavu přeje
za Krakonošovy děti a kolektiv redaktorů
David Mikšík

  ... celý časopis

Časopis Krakonoš, číslo 3 9.3. 2006

Ročník I, číslo 5Milí čtenáři,

s novým rokem si dáváme i nová předsevzetí. Někteří si dávají i stará, ale nově je chtějí dodržet. Tak například moje mamka chce opět zhubnout, táta přestat kouřit a já podávat lepší výkony ve škole a tak podobně. Ale za kolektiv nás redaktorů časopisu Krakonoš chci slíbit, že se i nadále budeme snažit vás pobavit, poučit, ale i nadchnout pro věci spojené s přírodou a vůbec se vším kolem nás.

Pěkné počteníčko přeje
za Krakonošovy děti a kolektiv redaktorů
Aneta Bednárová

  ... celý časopis

Časopis Krakonoš, číslo 2 9.3. 2006

Ročník I, číslo 5Milí čtenáři,

tak jsme tu zase! S blížícími se vánočními svátky začínáte jistě přemýšlet, jakými lahůdkami si je zpestříte tentokrát.
My jsme si pro vás připravili tradiční české jídlo kapra s lehkým bramborovým salátem. Ale nezapomeneme se zmínit také o vánočních zvycích. Hází ještě děvčata pantoflem? Dává si někdo do peněženky šupinu? Rozkrajujete jablíčka, abyste zjistili svoje štěstí v nastávajícím roce? Pouštíte si lodičky ze skořápek a svíčkou? Sekáte v ledu díru,
abyste věděli svůj osud? Zvyků máme mnoho a je třeba si je připomenout i obnovit. Přejeme vám, aby se vaše letošní Vánoce zdařily a aby se splnil každičký váš sen.

Pěknou zábavu přeje
za Krakonošovy děti a kolektiv redaktorů
Michaela Kadavá

  ... celý časopis

Časopis Krakonoš, číslo 1 9.3. 2006

Ročník I, číslo 5Ročník I. Číslo 1

A je to, Krakonošovy děti mají konečně svůj vlastní časopis. Jmenuje se Krakonoš.
Byla by to velká škoda neinformovat vás o dobrodružstvích, která v našem zájmovém
kroužku zažíváme. Je jich doopravdy nespočetně a jsou buď velmi poučná nebo
zábavná, někdy velmi nebezpečná a jindy zase vtipná. Stručně řečeno – nikdy se nenudíme a doufejme, že vy se také s naším měsíčníkem Krakonoš nudit nebudete. Budeme pro vás připravovat různé soutěže, ankety, rozhovory, výzkumy a další zajímavé akce, kterých se budete moci zúčastnit vyčtenáři.
Především vás seznámíme podrobněji s přírodou. Ukážeme vám, jak i to na první pohled nepěkné je ve skutečnosti krásné. A v neposlední řadě vám budeme předávat informace z oboru ekologie. Snad se nám podaří to, o co usilujeme už velmi dlouho - přimět více lidí chránit poklad, ve kterém žijeme. Mám na mysli přírodu. Třeba někoho z vás zlákáme natolik, že se stane také dítětem Krakonoše:-).

Pěknou zábavu přeje za
Krakonošovy děti a kolektiv redaktorů
Kateřina Marečková

  ... celý časopis